еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Јани Нича, еден од судиите кој ја пушти Јанева во домашен притвор

еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот пријавиле до Државната комисија за спречување на корупцијата, тројцата судии од Апелационен суд, кои донесоа одлука поранешната специјална обвинителка Катица Јанева да излезе од затвор и да оди во домашен притвор, а за кои шефицата на ОЈО за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска најави финансиска истрага.

Каков имот пријавил Јани Нича?

Според неговиот анкетен лист на свое име Нича пријавил земјиште и куќа во Крушево од наследство, како и стан во Скопје од 70 метри квадратни, проценет на 3,6 милиони денари, исто од наследство.

На име на сопругата пријавил два автомобили Хундаи акцент и Тојотоа корола, а на свое име пријавил и накит, обврзници, приходи од закуп.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Сафет Кадрии, еден од судиите кој одлучи Јанева да оди во куќен притвор

Кои се судиите кои ја пуштија Јанева во домашен притвор

Апелација ја објави СМС пораката која Рускоска за Јанева ја пратила на судија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Смена во МЕПСО: Кој е Орхан Муртезани од Алтернатива, кој треба да го наследи Куштрим Рамадани од ДУИ на директорското место

Редакција

Трошоците за здравствени усуги во 2020 зголемени за 5,7% во однос на 2019

Редакција

Во Саудиска Арабија почна мировниот самит за Украина, без учество на Русија

Редакција