еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Јавниот обвинител Љубомир Јовески

еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската јавност.

Јавниот обвинител Љубомир Јовески, кој е актуелен со неколку случаи кои ги води Јавното обвинителствово својот анкетен лист кој го доставил до Државната комисија за спречување корупција пријавил стан во Скопје од 51 метри квадратни, проценет на 2,3 милиони денари, стекнат со наследство.

Пријавил и две возила, Југо Темпо и Рено Меган.

Пријавил и девизни депозити во евра и долари.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавила Фатиме Фетаи

Каков имот пријавил судијата Осман Шабани

Каков имот пријавила специјалната обвинителка Катица Јанева

Каков имот пријавила судиката Добрила Кацарска

Каков имот пријавила обвинителката Вилма Русковска

Фото: Академик

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Антикорупциска ќе го проверува имотот на судиите Панчевски, Вангеловски, Зафировска, Костова и Лаличиќ

Редакција

Од Владата не кажуваат колку пари на граѓаните се потрошени за промена на името

Редакција

(Видео) Пет причини зошто е подобро да купувате облека он-лајн

Редакција