еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Блерим Река, кандидатот за претседател на Алијансата за Албанците и Беса

Професорот Блерим Река е кандидат за претседател на државата на Алијансата за Албанците и Беса.

еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист, доставен до Државната комисија за спречување на корупцијата.

Според неговиот анкетен лист, кој го доставил кога станал амбасадор на Мисијата на РМ при Европската Унија, на свое име пријавил куќа од 200 метри квадратни во Скопје, проценета на 200 илјади евра и возило Ауди А3.

Пријавил и орочен девизен депозит од 38 илјади евра, како и тогашната плата, која му била 2.601 евра месечно.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Блерим Река, кандидатот за претседател на Алијансата за Албанците и Беса

Твитерџиите му направија „крвна слика„ на Пендаровски, кандидатот на СДСМ и ДУИ за претседател

Има само југо: Каков имот пријавил Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател на СДСМ и ДУИ

Силјановска, Пендаровски, Река: Професорка трка на изборите за претседател

Фото: Фејсбук/Река

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Го уапсија Асанж за да го одвлечат вниманието од изборите во Македонија„: Твитер реакции

Редакција

Билјана Ивановска избрана за претседател на Антикорупциска, кои се другите нови членови

Редакција

Мијалков со ново писмо до Мицкоски: Хан и Дорис Пак те прочитаа дека си лажен патриот, твојата бламажа е од светски рамки

Редакција