еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил директорот на ЕЛЕМ, Драган Миновски

Во серијал, еМагазин ќе Ви го престави раководството на енергетските државни компании, ЕЛЕМ и МЕПСО, кои станаа топ тема во јавноста поради вработување на лица блиски до актуелни функционери.

Каков имот пријавил директорот на ЕЛЕМ, Драган Миновски

Според анкетниот лист кој го доставил до Државната комисија за спречување на корупцијата, на свое име пријавил земјоделско земјиште во Горно Соње, благородни метали (накит) и возило Киа сиид.

Пријавил и два кредити кои се уште ги исплаќа и кредитна картичка.

На име пак на родителите пријавил куќа во Скопје, на име на сопругата, децата и братот пријавил накит, уште едно возило, денарски и девизни депозити…

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Драган Миновски, директорот на ЕЛЕМ, која стана топ тема поради вработувањата на лица блиски до функционери

„Која мајка изгубила син… у МЕПСО и ЕЛЕМ ќе си ги најде“: Твитер „прегреа„

Партиско дувло: Бројот на вработени во ЕЛЕМ се зголемил за речиси 1.000 лица од 2009 до 2018 година

Фото: Телма

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото-галерија): Јубилејни 70 години Национален парк Пелистер

Никола Осило

Маригона Марку назначена за вршител на должноста македонски амбасадор во Вашингтон

Редакција

(ВИДЕО) Повлечена забраната за прикажување на филмот „Ругање со Христос“

Редакција