еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил директорот на МЕПСО, Сашо Василевски

Во серијал, еМагазин ќе Ви го престави раководството на енергетските државни компании, ЕЛЕМ и МЕПСО, кои станаа топ тема во јавноста поради вработување на лица блиски до актуелни функционери.

Каков имот пријавил директорот на МЕПСО, Сашо Василевски

Според анкетниот лист кој го доставил до Државната комисија за спречување на корупцијата, на свое име пријавил куќа и деловен простор во Ресен, уште една куќа во Царев двор/Ресен, овошна градина и стан проценет на 80 илјади евра, за кој не дал податок каде е.

На свое име пријавил и два кредита, од 55 илјади евра и 3 милиони денари, кои уште ги исплаќа.

На име на децата пријавил стан во Скопје од 94 метри квадратни и возило Сеат Ибица.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Сашо Василевски, директорот на МЕПСО, која е на „тапет“ во јавноста поради партиски вработувања

Каков имот пријавил директорот на ЕЛЕМ, Драган Миновски

Кој е Драган Миновски, директорот на ЕЛЕМ, која стана топ тема поради вработувањата на лица блиски до функционери

„Која мајка изгубила син… у МЕПСО и ЕЛЕМ ќе си ги најде“: Твитер „прегреа„

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Кој се биде дел од кабинетот на претседателот Пендаровски?

Никола Осило

Германија ја подржува евроинтеграцијата на Македонија, порача од Скопје германскиот шеф на дипломатијата Мас

Редакција

Сандра Цветкова снима реклама за познатиот пијалок „7up“ во Лондон

Редакција