еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Фадил Бајрами, кој повторно е именуван за вицегувернер на Народната банка

Фадил Бајрами повторно е именуван за вицегувернер на Народната банка.

еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист, кој го доставил до Државната комисија за спречување корупција кога станал вицегувернер во Народната банка.

Каков имот пријавил?

Според неговиот анкетен лист, тој на свое име пријавил куќа село Аранѓел, Кичево од 200 метри квадратни, која е стекната на друг начин, а е проценета на 3,6 милиони денари.

На свое име пријавил и стан во Албанија од 67,5 метри квадратни, стекнат со договор за купопродажба, а проценет на 2,4 милиони денари.

Виози Пежо 306, а на свое име пријавил и две девизни штедни книшки и една денерска.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Фадил Бајрами, кој повторно е именуван за вицегувернер на Народната банка

Фото: Народна банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Авионот од Атина свечено пречекан и на скопскиот аеродром: Топло добредојде за Aegean Airlines

Редакција

Детали од МНР: Загинатот маж во несреќата кај Лесковац е од крушевско, а едната жена од Кочани

Редакција

(Галерија) Успешен и убав: Петар Костовски e синоним за вистински борец

Редакција