еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски

еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската јавност.

Обвинителот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Гаврил Бубевски е актуелен со неколку случаи на СЈО, меѓу кои е и „Титаник3“.

Според неговиот анкетен лист кој го доставил до Државната комисија за спречување корупција на свое име пријавил само стан во Скопје од 48 метри квадратни, проценет на 3,6 милиони денари, стекнат со договор за купопродажба.

Вози Рено Меган 3, пријавил и плата, но не ставил податок колкава е.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

Фото: А1он

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавил Јавниот обвинител Љубомир Јовески

Каков имот пријавила Фатиме Фетаи

Каков имот пријавил судијата Осман Шабани

Каков имот пријавила судиката Добрила Кацарска

Каков имот пријавила обвинителката Вилма Русковска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се тресеше гората, се изродија партиски кандидати за претседател: Има ли раскол меѓу СДСМ и ДУИ?

Никола Осило

„Бројчаникот на Триумфална ќе броел колку деца на функционери се вработиле на државно„: „Мира Дизел“ го „прегреа“ Твитер

Редакција

Куновска ги „подбра“ Шеќеринска и Заев: Кусо паметење за ставовите за амнестијата

Никола Осило