еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил обвинителот на СЈО, Стевчо Донев

еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската јавност.

Обвинителот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Стевчо Донев е актуелен со случајот „Тенк“.

Тој во анкетениот лист што го доставил до Државната комисија за спречување корупција на свое име пријавил само возило, Цитроен Ц4, трансакциска сметка и девизна штедна книшка.

На име на родителите пријавил две куќи од по 225 и 171 метри квадратни во Кочани и неколку парцели земјоделско земјиште.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавил обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски

Каков имот пријавил Јавниот обвинител Љубомир Јовески

Каков имот пријавила Фатиме Фетаи

Каков имот пријавил судијата Осман Шабани

Фото: А1он

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој е Ѓонул Бајрактар, кој доаѓа на местото на разрешената Мизрахи

Редакција

Директорот на болницата „Плодност“ од Битола, д-р Таше Трпчевски повика на помасовно тестирање за коронавирусот

Редакција

Македонската компанија за производство на мебел FEYDOM, отвори салон за продажба и во Белград

Силвана Жежова