еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил разрешениот Јово Вангеловски: Вози Мерцедес Бенз, а со сопругата имаат 4 стана

Јово Вангеловски, не е повеќе претседател на Врховниот суд.

еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист, кој го доставил до Државната комисија за спречување корупција кога станал судија во Врховниот суд.

Каков имот пријавил Јово Вангеловски

Вангеловски во својот анкетен лист, како заеднички имот пријавил четири стана во Скопје.

Вози Мерцедес Бенз, а како заеднички имот пријавил уште три возила, Лексус ИС, Тојота Селика и
Крајслер Кросфајер.

Како заеднички имот пријавил и деловен простор, земјоделско земјиште, акции, дивиденди, часовници Картие, закупнина, кредити…

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавил наследникот на Вангеловски, Фаик Арслани, новиот в.д. претседател на Врховниот суд

Каков имот пријавил суспендираниот судијата Мустафа Шахини, чии мандат е продолжен за две години

Каков имот пријавила Цветанка Периќ, која е избрана за нов судија во Врховниот суд

Која е Цветанка Периќ, која е избрана за нов судија во Врховниот суд

Фото: А1он

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Црна Гора воведува построги мерки, се зголемува бројот на заразени од Ковид-19, но се уште нема делта сој

Редакција

Веапоска во судница се сретна со лекарите кои ѝ отстранија три органи, таа се вознемири, тие кажаа дека не биле виновни

Редакција

Потпишан договор со “ИРД инженеринг“ за консултант и надзор за автопатите на коридорите 8 и 10-д, кои ќе ги гради „Бехтел и Енка“

Редакција