еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Сафет Кадрии, еден од судиите кој ја пушти Јанева во куќен притвор

еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот пријавиле до Државната комисија за спречување на корупцијата, тројцата судии од Апелационен суд, кои донесоа одлука поранешната специјална обвинителка Катица Јанева да излезе од затвор и да оди во домашен притвор, а за кои шефицата на ОЈО за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска најави финансиска истрага.

Каков имот пријавил Сафет Кадрии?

Според неговиот анкетен лист на свое име пријавил куќа во Скопје од 140 метри квадратни, проценета на 3 милиони денари, стекната со договор за купопродажба.

Вози Фолксфаген Голф.

Има кредит од 738 илјади денари, кој треба допрва да го исплаќа.

На име на родителите пријавил куќа, земјиште, трактор, автомобил Југо…

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Сафет Кадрии, еден од судиите кој одлучи Јанева да оди во куќен притвор

Кој е Зоран Димитриевски, еден од судиите кој одлучи Јанева да оди во куќен притвор

Каков имот пријавил Јани Нича, еден од судиите кој ја пушти Јанева во домашен притвор

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Низ Македонија приведени 37 лица поради непочитување на забраната за движење

Редакција

Кој е Виктор Димовски, новиот директор на Агенцијата за национална безбедност

Редакција

Смилев: Неспособните од нашата прекрасна држава прават регионална депонија

Силвана Жежова