еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Сашо Коруновски, ректорот на Универзитетот „Св. Климент Охридски“- Битола

еМагазин во серијал ќе Ви престави каков имот пријавиле лицата што ги водат универзитетите во Македонија.

Каков имот пријавил Сашо Коруновски

Проф. д-р Сашо Коруновски, неодамна беше реизбран за ректор на Универзитетот „Св. Климент Охридски“- Битола.

Според анкетниот лист кој го доставил до Државната комисија за спречување корупција како заеднички имот пријавил два стана стекнати со договор за купопродажба.

Едниот стан од 40 метри квадратни е во Скопје, другиот од 72 метри квадратни во Охрид.

На свое име пријавил две возила и два кредити, кои ќе ги исплаќа до следната година.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавил ректорот на Универзитетот „Мајка Тереза“, Азис Положани

Фото: Фејсбук/Коруновски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Што бе Белорусија фукнал далавера???„: Твитер реакции за грешката на Евровизија и искачувањето на Тамара на седмо место

Редакција

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Штип за набавка на масло за греење вреден 578.000 евра

Никола Осило

(Фото) Груевски на насловна на унгарскиот магазинот ХВГ: “Ја сакам Унгарија“

Редакција