еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Сашо Василевски, директорот на МЕПСО, кој Заев предлага да биде сменет

Премиерот Зоран Заев го стави на листата за смени и директорот на МЕПСО, Сашо Василевски.

еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Државната комисија за корупција кога станал директор на МЕПСО.

Каков имот пријавил?

Според анкетниот лист на свое име пријавил куќа и деловен простор во Ресен, уште една куќа во Царев двор/Ресен, овошна градина и стан проценет на 80 илјади евра, за кој не дал податок каде е.

На свое име пријавил и два кредита, од 55 илјади евра и 3 милиони денари, кои уште ги исплаќа.

На име на децата пријавил стан во Скопје од 94 метри квадратни и возило Сеат Ибица.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавил Драган Миновски, директорот на ЕСМ, кој Владата предлага да биде сменет

Васко Ковачевски нов директор на ЕСМ: Кои се новите функционери што ги именува односно ги препорача Владата?

Детална листа: Кои се функционерите кои ги зафати „метлата“ на премиерот Зоран Заев?

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„И сега без докази како ќе знаат кој да амнестираат?„: Твитер за поплавата во СЈО

Редакција

Преку „ДХЛ Експрес“ медот добиен на одржлив начин од „Медената земја“ може да стигне и до вас

Редакција

Сите детали: Се менува Законот за финансиска дисциплина, помал надоместок за доценење

Никола Осило