еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил судијата Осман Шабани

еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската јавност.

Судијата Осман Шабани ги води предметите „Титаник“, „Топлик“, „Талир“ и повторената постапка за „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство.

Според негововиот анкетен лист доставен до Државната комисија за спречување на корупција на свое име пријавил возило Фолксфаген Голф, а на име на родителите земјиште и куќа во Глумово, Скопје и Југо 55.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавила специјалната обвинителка Катица Јанева

Каков имот пријавила судиката Добрила Кацарска

Каков имот пријавила обвинителката Вилма Русковска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кумановската „Делукс-ауто“ го доби тендерот на Царинската управа за набавка на 13 возила „тежок“ 325.000 евра

Никола Осило

Купената облека и обувките наместо во бутик ќе ги пробуваме дома

Редакција

Времена забрана за ординацијата во која е третиран мажот кој почина од сепса

Редакција