еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил суспендираниот судијата Мустафа Шахини, чии мандат е продолжен за две години

Судскиот совет му го продолжи мандатот на суспендираниот судија Мустафа Шахини, за уште две години.

Тој е осомничен во истрага за криминал од 200 илјади евра, случај за спорна денационализација на ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција.

еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист, кој го доставил до Државната комисија за спречување на корупција, кога станал судија во Управниот суд.

Каков имот пријавил?

Шахини како заеднички имот пријавил куќа во Струга од 315 метри квадратни, која е подарок.

Навел и дека има побарување по основ за заем, а на име на сопругата, децата и на свое име пријавил и девизни штедни книшки.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавил наследникот на Вангеловски, Фаик Арслани, новиот в.д. претседател на Врховниот суд

Каков имот пријавил разрешениот Јово Вангеловски: Вози Мерцедес Бенз, а со сопругата имаат 4 стана

Каков имот пријавила Цветанка Периќ, која е избрана за нов судија во Врховниот суд

Која е Цветанка Периќ, која е избрана за нов судија во Врховниот суд

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЕЛЕМ распиша нов тендер за ископ на јаглен во РЕК Битола тежок 4,7 милиони евра

Никола Осило

Истражители влегоа во просториите на СЈО за да обезбедат финансиски документи

Редакција

Русија суспендирана од големи спортски натпревари поради допинг скандал

Редакција