еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил заменик министерот Цветан Трипуновски

еМагазин прв го објавува анкетниот лист на заменик министерот за земјоделие, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски, кој го доставил до Антикорупциска комисија.

Каков имот пријавил

Според неговиот анкетен лист тој на свое име нема недвижен имот.

На име на сопругата пријавил стан, стекнат со договор за купопродажба, од 68 метри квадратни во Скопје, за кого нема проценка колку вреди.

Вози Мерцедес Е280.

Пријавил и кредит од 3,5 милиони денари, но не навел чив е, ниту пак до кога ќе биде исплаќан. Земен е во 2013 година.

На денaрска штедна книшка пријавил 600 илјади денари, но нема податок чива е книшката.

Целиот негов анкетен лист ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОРТРЕТ: Кој е Цветан Трипуновски, новиот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство

Каков имот пријавила новата министерка Рашела Мизрахи

Каков имот пријавил новиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев

Каков имот пријавила Гордана Димитриеска Кочоска, дополнителниот заменик министер за финансии

Фото: Фејсбук/Трипуновски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Странците си одат од Македонската берза

Никола Осило

ОПЕК го намалува производство на нафта: Не очекува поскапување на бензините

Никола Осило

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЈП „Комуналец“ – Кичево за набавка на горива вреден 143.000 евра

Никола Осило