еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила судиката Добрила Кацарска

еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската јавност.

Судиката Добрила Кацарска, меѓудругото е актуелна со случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој затворски казни добија поранешниот премиер Никола Груевски и поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска.

Според нејзиниот анкетен лист, на име на родителите пријавила селска куќа во ресенско и стан во Скопје.

На свое име пријавила стан во Скопје од 86.1 метри квадратни, паркинг простор, земјиште во Подмочани…

На име на децата пријавила возило Хјундаи Гец, а на свое име возило Хјундаи Тускон.

Целиот нејзин анкетен лист, ОВДЕ.

Фото: Телма

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавила специјалната обвинителка Катица Јанева

Каков имот пријавила обвинителката Вилма Русковска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Македонската балерина Гаштарска која учи во Бољшој, бренд-амбасадор на светски познатиот „Гришко“

Редакција

Можно ли е со тајно гласање да се протнат уставните измени за промена на името?

Никола Осило

Извештајот за работењето на амбасадата на САД и Џес Бејли ќе биде објавен во 2019 година

Никола Осило