еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила: Мира „дизел“ има само кредит и кредитна картичка

Пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска, која на јавноста и стана позната по големите патни трошоци кои и биле исплатени од Собранието, од пред неколку месеци, повторно е актуелна, овојпат поради најавата на нејзиниот син дека ќе се повлече од работното место во ЕЛЕМ.

Претходно од работното место во РЕК Битола, се повлече и нејзиниот брат, а нејзниот сопруг се откажа од временото унапредување како командир во Шумската полиција во Делчево.

Каков имот пријавила?

еМагазин го разгледа нејзиниот анкетен лист, кој го доставила до Државната комисија за спречување на корупција.

На свое име пријавила само кредит кој ќе го отплаќа до 2024 година, девизен депозит и кредитна картичка.

На име на сопругот пак пријавила две куќи во Делчево, стекнати со наследство и стан во Скопје, стекнат со договор за купопродажба.

На име на сопругот пријавила и возило Пежо 206, а возило пријавила и на име на децата, Поло.

Ја пријавила и платата на сопругот, но не и нејзината.

Целиот нејзин анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Синот на Мира „дизел“ најави отказ од работното место во ЕЛЕМ

„Мира Дизел во два дена си го вработи синот, братот и си го унапреди мажот„: “Завидлизам“ на Заев, хит на Твитер

Братот и сопругот на Мира Дизел ќе дадат отказ, синот не

„Бројчаникот на Триумфална ќе броел колку деца на функционери се вработиле на државно„: „Мира Дизел“ го „прегреа“ Твитер

Фото: Фејсбук/Стојчевска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полска го ратификува Протоколот за членство на земјава во НАТО

Редакција

Основниот суд Прилеп распиша тендер за набавка на лимузина

Никола Осило

Го заложил имотот без согласност од Собранието: Кривична пријава за директорот на МРТВ, Цветковски

Редакција