еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила обвинителката Ленче Ристоска, која ќе го застапува случајот „Талир 2„

Обвинителката Ленче Ристоска со овластување на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, ќе го застапува предметот на Специјалното јавно обвнителство (СЈО), „Талир 2“ пред Кривичен суд.

еМагазин го разгледа нејзиниот анкетен лист, кој го доставила до Државната комисија за спречување корупција кога се вработила во СЈО.

Каков имот пријавила?

Во нејзиниот анкетен лист како личен имот навела градежно земјиште во Скопје од 480 метри квадратни, стекнато со договор за купопродажба.

Како личен имот пријавила и земјоделско земјиште од 1.530 метри квадратни во Долно Дупени, стекнато на ист начин.

Вози Ренаулт Каптур, а пријавила и депозит во ТТК Банка.

Целиот нејзин анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинителката Ленче Ристоска ќе го застапува „Талир 2“, случајот за незаконското финансирање на ВМРО-ДПМНЕ

Кој каде се враќа: Лиле Стефанова во Обвинителството во Радовиш, Фатиме Фетаи и Ленче Ристоска во скопското

Фото: Телма

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МАИВП: Без денар од државата отворија работни места, си го остварија сонот и влегоа во Европа

Силвана Жежова

Ќе има ли предвремени парламентарни избори, заедно со претседателските?

Редакција

Банките имаат конкуренција: Преку „Фејсбук“ нудат заем од 5.000 до 1.000.000 евра со камата до 3%

Никола Осило