еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила обвинителката Вилма Русковска

еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската јавност.

Серијалот го почнуваме со обвинителката Вилма Русковска, која неодамна беше избрана за нов шеф на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција – Скопје.

Таа ја водеше истрагата за настаните во македонското Собрание од 27. април лани, како и истрагата за бегството на поранешниот македонски премиер, Никола Груевски, кој избега во Унгарија и стана азилант.

Според анкетниот лист кој го доставила до Државната комисија за спречување корупција, кога станала јавен обвинител, на свое име пријавено куќа за одмор во Скопје, од 50 метри квадратни, проценета на 410 илјади денари и стан, исто во Скопје од 79,9 метри квадратни, проценет на 1,9 милиони денари.

Вози Киа Спотаж.

Целиот анкетен лист, ОВДЕ.

Фото: Телма

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавила специјалната обвинителка Катица Јанева

Каков имот пријавила судиката Добрила Кацарска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Комисијата за хартии од вредност вработува пет лица, плата до 62.000 денари

Никола Осило

(Видео) Ердоган пристигна во Србија: Српската традиција и протестот на таксистите главен декор за пречек

Никола Осило

(Фото) Објавена потерницата за бегалецот Игор Спасов: Кој се друг бара МВР

Редакција