еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила поранешната обвинителка на СЈО, Елизабета Јосифовска, кој ќе го застапува предметот „Тотал“

Поранешната обвинителка од Специјалното јавно обвнителство (СЈО), Елизабета Јосифовска и понатаму ќе го застапува предметот „Тотал“.

еМагазин го разгледа нејзниот анкетен лист кој го доставила до Државната комисија за спречување корупција кога станала обвинител во СЈО.

Каков имот пријавила?

Таа во нејзиниот анкетен лист на свое име пријавила единствено кредит од 170 илјади евра, кој ќе го исплаќа до 2042 година, а го зела минатата година.

На име на сопругот пријавила два стана во Кичево, стекнати од подарок, а на име деца два стана во Скопје, стекнати со договор за купопродажба.

На име на сопругот пријавила и две возила Тојота корола.

Целиот нејзин анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавил поранешниот обвинител на СЈО, Стевчо Донев, кој ќе го застапува предметот „Триста„

Каков имот пријавила обвинителката Ленче Ристоска, која ќе го застапува случајот „Талир 2„

Кој каде се враќа: Лиле Стефанова во Обвинителството во Радовиш, Фатиме Фетаи и Ленче Ристоска во скопското

Фото: А1он

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавил поранешниот претседател на ДИК, Чичаковски кој стана судија во Управниот суд

Редакција

И СДСМ на оглас ќе бара кандидати за претседател на државата

Редакција

Твитер за ремонтот во СДСМ: „А чекај, разрешениве ќе си ги задржат функциите – министри, пратеници, градоначалници…“

Никола Осило