еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила поранешната обвинителка на СЈО, Фатиме Фетаи, која ќе го застапува предметот „Монструм“

Поранешната обвинителка на Специјалното јавно обвнителство (СЈО), Фатиме Фетаи, повторно ќе го застапува предметот „Монструм“, кој се врати во Јавното обвнителство.

еМагазин го разгледа нејзиниот анкетен лист кој го доставила до Државната комисија за спречување корупција кога станала обвнителка во СЈО.

Каков имот пријавила?

Во нејзиниот анкетен лист на свое име пријавила стан во Скопје од 90 метри квадратни, проценет на 4,9 милиони денари, стекнат со договор за купопродажба.

На свое име пријавила и златен накит, проценет на 600 илјади денари и возило Киа Пиканто.

Пријавила и плата на сопругот, а на свое име има и кредит од 78 илјади евра, кој треба да го врати до 2020 година, а го зела минатата година.

Целиот нејзин анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавил поранешниот обвинител на СЈО, Стевчо Донев, кој ќе го застапува предметот „Триста„

Каков имот пријавила поранешната обвинителка на СЈО, Елизабета Јосифовска, кој ќе го застапува предметот „Тотал“

Каков имот пријавила обвинителката Ленче Ристоска, која ќе го застапува случајот „Талир 2„

Фото: А1он

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хан му порачал на Заев: Не се потребни избори, туку двотретинско мнозинство во Собранието

Редакција

(Фото) Ники Минаж, Гучи Мејн, Бела Торн, Томи Дорфман и уште многу други дел од кампањата на Diesel Haute Couture

Редакција

„Хидротек“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за одржување фонтани вреден 575.000 евра

Никола Осило