еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Санела Шкријељ, заменик министерката за труд и социјална политика

еМагазин прв го објавува анкетниот лист на Санела Шкријељ, заменик министерка во Министерството за труд и социјална политика, кој го доставила до Антикорупциска комисија.

Каков имот пријавила

Според нејзиниот анкетен лист, на свое име пријавила стан од 45 метри квадратни во Скопје, проценет на 911 илјади денари.

Вози Фолксваген Буба.

Има и кредит од 2.196.000 денари, кој треба да го врати до 2039 година, а кредит од 5.490.000 денари пријавила и на име на нејзиниот брат.

На име на родителите пријавила куќа во Скопје од 350 метри квадратни.

Целиот нејзин анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОРТРЕТ: Која е Санела Шкријељ, новата заменик министерка за труд и социјална политика

Пријавила само два кредити и кредитна картичка: Каков имот има заменик министерката Славјанка Петровска

Каков имот пријавила новата министерка Рашела Мизрахи

Каков имот пријавил новиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев

Фото: Фејсбук/Шкријељ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Спасовски и Пендаровски на „тапет“ на Твитер

Редакција

Мицкоски поминал покрај Будимпешта, но дали се видел со Груевски: Струмичко „бентли“ го следел во Унгарија

Редакција

Македонската химна веќе трпела промени: Познати три верзии

Никола Осило