еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила специјалната обвинителка Катица Јанева

еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската јавност.

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, подолг временски период е предмет на интерес на јавноста, а деновиве освен со актуелните случаи на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), актуелна е и со дефинирање на идниот статус на СЈО по бројните политички случувања во земјава.

Според нејзиниот анкетен лист, таа на име на децата пријавила, два стана во Скопје од 72 и 68 метри квадратни.

На свое име пријавила куќа во Гевгелија од 371 метри квадратни, земјоделско земјиште во Мрзенци и плац во Конско.

На свое име пријавила и возило Ровер 45, а на име на децата возило Голф 4.

Интересен детал од нејзиниот анкетен лист е дека пријавила четири кредити, еден на име на децата, а три на свое име, кои се уште се исплаќаат.

Целиот нејзин анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавила судиката Добрила Кацарска

Каков имот пријавила обвинителката Вилма Русковска

Фото: СЈО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ременски не чувствува вина за „Рекет“

Редакција

Кој е јавниот интерес од објавување на фотографија од Јанева во куќен притвор?

Редакција

Мапа: Во половина македонски градови има заболени од корона вирусот

Редакција