еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Вилма Русковска, која Заев ја предлага да го води „новото СЈО“

Шефицата Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција – Скопје, Вилма Русковска, треба да го води „новото“ Специјално јавно обвинителство.

За Русковска на веб страната на Државната комисија за корупција може да се најдат два анкетни листа, кога станала јавен обвинител и основен јавен обвинител во ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција.

еМагазин ги разгледа анкетните листови.

Каков имот пријавила?

Според анкетниот лист кога станала јавен обвинител на свое име пријавено куќа за одмор во Скопје, од 50 метри квадратни, проценета на 410 илјади денари и стан, исто во Скопје од 79,9 метри квадратни, проценет на 1,9 милиони денари.

 

Вози Киа Спотаж.

И другиот анкетен лист е речиси идентичен, со таа разлика што од минатата година има кредит 1,2 милион денари, кој ќе го отплаќа до 2026 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русковска: Во СЈО има многу добри обвинители, со задоволство би соработувала со нив

Русковска е почестена од предлогот на Заев да го води „новото СЈО“, но смета дека е рано за честитки

„Заев ако те сакала Катица вистински ќе ти се врати„: Tвитер за “новото СЈО“ кое ќе го води Вилма Русковска

Мицкоски тврди дека Катица Јанева го уценувала и него

(Видео) Заев: Вилма Русковска на чело на „новото СЈО“ кое ќе работи под капата на Државното обвинителство

Фото: Телма

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата вработува десет државни службеници, плата до 25.041 денар

Никола Осило

(Фото) Жешката моделка со која се сликаше Груевски на забава во Будимпешта стана топ тема во Македонија

Редакција

Пукање во струшко Поум: Убиено 23-годишно момче, повредено уште едно лице

Никола Осило