еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Енвер Саљихи на свое име пријавил само Пежо 306

Во пресрет на референдумот, еМагазин објавува серијал за тоа каков имот пријавиле членовите на Државна изборна комисија (ДИК) до Државната комисија за спречување корупција.

Енвер Саљихи, член на ДИК, во својот анкетен лист како заеднички имот пријавил земјиште во Куманово, стан на име на сопругата од 70 метри квадратни во Куманово, проценет на 1,7 милион денари, а на свое име пријавил само возило Пежо 306.

На име на сопругата пријавил и кредит.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Елизабета Постоловска со скромен анкетен лист

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Радица Ристеска со сопругот имаат куќи во Охрид и Трпејца и стан во Скопје

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Целиот имот на Јанаќе Витановски е подарок

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Потпреседателката Дитмире Шеху пријавила два стана, ама не кажала чиви се

Илустрација: ДИК

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стево е безбеден, го сликале заради колата, вели Заев, Пендаровски убеден дека го следат

Редакција

Џабе толку фама околу Антикорупциска, ако идните членови не работат како што треба

Редакција

МВР распиша тендер за набавка на виндјакни за полицајците тежок 975.000 евра

Никола Осило