еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Радица Ристеска со сопругот имаат куќи во Охрид и Трпејца и стан во Скопје

Во пресрет на референдумот, еМагазин објавува серијал за тоа каков имот пријавиле членовите на Државна изборна комисија (ДИК) до Државната комисија за спречување корупција.

Членот на ДИК, Радица Ристеска во својот анкетен лист пријавила како заеднички имот земјиште во Елшани, куќа во Трпејца од 40 метри квадратни, проценета на 3,1 милиони денари и куќа во Охрид, од 250 метри квадратни, проценета на 8,5 милиони денари.

Како личен имот пријавила стан од подарок во Скопје од 35 метри квадратни, проценет на 1,7 милион денари.

Интересен детал во нејзиниот анкетен лист е што на свое име, има дури четири кредити, кои ќе ги отплаѓа до 2019-2023 година.

Целиот анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Елизабета Постоловска со скромен анкетен лист

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Целиот имот на Јанаќе Витановски е подарок

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Потпреседателката Дитмире Шеху пријавила два стана, ама не кажала чиви се

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Борис Кондарко со сопругата имаат три стана

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Претседателот Оливер Деркоски и сопругата имаат два

Илустрација: ДИК

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Комшијата е родител 3“: Твитер за лажната вест за „родител 1 и родител 2„

Редакција

Македонија на стенд-бај: Ќе ја повтори ли ВМРО-ДПМНЕ грешката на Љубчо Георгиевски од деведесетите?

Никола Осило

Каков имот пријавил судијата Осман Шабани

Редакција