еМагазин
Image default
Македонија

Какво време не очекува за новогодишната ноќ

Новогодишната ноќ во поголемиот дел од земјата ќе биде студена со температура под нулата.

Врнежите од снег што ќе почнат од недела попладне, ќе траат во текот на целиот ден во понеделник, а за време на новогодишната ноќ ќе престанат.

-Повремени врнежи од дожд и снег на пониските делови, а на повисоките и планините од снег ќе има уште од недела попладне. Врнежите од снег ќе продолжат и понеделник особено на северот, а ќе дува северен ветер, што во понеделник и вторник повремено ќе засилува. Врнежите ќе прекинат ноќта кон вторник, информираат од УХМР.

Температурата на новогодишната ноќ ќе се движи од минус три до три степени. Во југоистокот ќе биде во позитива, а во останатите делови од земјата Новогодишната ноќ ќе биде со температура под нулата.

Дневната темпратура ќе достигне до осум степени.

Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Врнежите го исчистија загадениот воздух, но направија и проблеми на некои патни правци: Снег на планинските превои

Редакција

Отворени три нови случаи: Антикорупционерите ќе ја следат имотната состојба на Штерјов, Василевски и Алили

Никола Осило

Најдоцна во септември се очекува да се донесе законот за иднината на СЈО

Редакција