еМагазин
Image default
Балкан

Каменос ја исклучи министерката Кундура од пратеничката група на Независни Грци, откако таа му даде подршка на Ципрас

По изјавата на министерката за туризам на Грција, Елена Кундура дека ја поддржува грчката Влада, Панос Каменос, преку неговиот официјален Твитер профил ја отстрани од пратеничката група на Независни Грци, јави дописничката на МИА од Атина.

-Госпоѓа Кундура преку официјално соопштение одлучи да го замени нејзиниот глас и името на Македонија со министерската фотелја. Уште од сега ја ставам вон пратеничката група на Независни Грци, напиша Каменос на неговиот официјален Твитер профил.

Како што претходно објави МИА, Кундура, преку изјава за грчката новинска агенција АНА-МПА, рече дека ја поддржува владата и порача дека не преговара за нејзиното право да гласа онака како што и налага совеста.

МИА/Фото: Независни Грци

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уште еден, трет за еден ден, член на Независни Грци, не го слуша Каменос

Каменос на мака: Преку Твитер го острани и заменик-министерот Кокалис од пратеничката група на Независни Грци

Независни Грци се распаѓа: По министерката Кундура и заменик-министерот Кокалис ќе ја поддржи владата на Ципрас

Сите можни сценарија: Ќе се ратификува ли Договорот од Преспа во Грција

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На протестот за името Македонија во Атина екстремни десничари и членови на Златна зора се обидоа да влезат во Парламентот

Редакција

Вознемирувачки видеа од моментот на невремето на Халкидики

Редакција

Најмалку проблеми се очекуваат од Македонија: Србија ќе бара воени станови и оружје од поранешните ју-републики

Редакција