еМагазин
Image default
Балкан

Партнерот на Ципрас, Каменос: Се срамам што во Европа се нудат два милиони евра за гласање

Грчкиот министер за одбрана Панос Каменос синоќа на „Твитер“ објави реакција во врска со гласањето на уставните измени во македонското Собрание.

– Кој би помислил дека во европскиот систем на вредности и демократија тие што не гласаат според наредбите се затворани, а послушните добиваат бонуси од два милиони евра црни пари. Засрамен сум, напиша Каменос на „Твитер“.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже дека се нудени пари, ќе поднесеме тужба

ВМРО-ДПМНЕ: На пратеници им се нудат и по 2 милиони евра да гласаат „за“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тензично на Косово: Вучиќ нареди највисока борбена готовност за српската армија

Редакција

(Фото) Грчки пратеници кои го подржуваат Договорот од Преспа добиле заканувачки пораки

Редакција

(ВИДЕО) Неверојатно: Австралиски каскадер во Миконос возеше мотор по вода

Редакција