еМагазин
Image default
Локално

Каменуван воз кај Куманово

На 15.12.2019 во 12.10 часот во СВР Куманово било пријавено дека по тргнување од Железничка станица Куманово, на стојалиште Превој, непознати лица извршиле каменување на товарен воз кој сообраќал на релација Табановце-Скопје-Југ, информира МВР.

Притоа, била предизвикана материјална штета, а повредени лица нема. Увид извршила екипа од СВР Куманово и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трагедија во Трнодол: Пронајдено тело при расчистување на остатоците од пожарот во барака

Редакција

Скопјани ги очекува пеколен метеж: Во наредните 40 дена градежни работи на мостот „Гоце Делчев“

Никола Осило

Удрил со „Голф“ во семафор на „Илинденска“: Две девојки повредени

Никола Осило