еМагазин
Image default
Локално

Каменуван возот Скопје-Волково

На 21.03.2019 во 08.55 часот било пријавено дека во Скопје, на патниот премин во Ново Село, бил каменуван патничкиот воз кој сообраќал на релацијата Скопје – Волково, информира МВР.

Притоа, било скршено едно ветробранско стакло, а повредени лица нема. Се работи на расчистување на случајот.

Фото: Министерство за транспорт и врски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Кристијан Ниневски го фати светиот крст во Скопје: „Здравје и среќа за сите, Бог се јави“

Никола Осило

„Анима мунди“: Истрага и казни за насилството врз животните во Зелениково и Велес

Никола Осило

Коцкарската нервоза зема замав: Во Струмица повторно искршен апарат за игри на среќа

Никола Осило