еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

Канадскиот премиер Џастин Трудо во самоизолација, неговата сопруга со симптоми на корона вирусот

Канадскиот премиер Џастин Трудо се одлучи за самоизолација и работа од дома откако се појави сомнение дека неговата сопруга е заболена од Ковид-19.

Во соопштението од портпаролот на Трудо се посочува дека канадскиот премиер ќе биде во самоизолација се додека неговата сопруга не ги добие резултатите од тестот.

Таа добила симптоми слични на грип откако се вратила од Велика Британија.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трогателно сведоштво и апел на Македонка од Милано: „Не го потценувајте корона вирусот, тука веќе нема место во болниците“

Кои се симптомите и како да се заштитите од корона вирусот?

Бројот на заразени со корона вирусот во Грција се искачи на 117 лица

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот данок за личен доход ќе ја дотепа Македонската берза

Никола Осило

Тевдовски и Елези: Одлично функционираме како тим

Редакција

Скопјани редовни посетители на стриптиз во ноќниот клуб „Огниште“ и ресторанот „Кале“ во 70-тите

Никола Осило