еМагазин
Image default
Бизнис

Карбо Нова ги објави акционерите кои поседуваат над 5% од акциите

Карбо Нова АД Крива Паланка преку Македонската берза ги објави инвеститори кои поседуваат над 5% од која било класа на хартии од вредност од вкупно 51.535 акции по намалување на учеството на Родна Бошковска:

Зибер Бислими има 8.266 акции

Имран Кадриу 8.267 акции

-Родна Бошковска 2.4798 акции

Меваил Абдиу 5.029 акции.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Само во Македонија: „Корона попуст 25%“

Редакција

Колку ќе загуби државата од измените на Законот за игрите на среќа?

Редакција

ЕСМ бара бравари, инженери, ракувачи на машини во термоелектрани, електро и машински монтери

Редакција