еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Каргомакс“ го доби тендерот на Град Скопје за набавка на две комунални возила вредни 459.000 евра

Град Скопје по распишаниот тендер за набавка на две специјални комунални возила за странично собирање и транспортирање на комунален отпад од статични контејнери од 2.200 и 3.200 литри склучи договор со друштвото за трговија и посредување „Каргомакс“ ДООЕЛ.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 28.272.800 денари или околу 459.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Град Скопје вработува 25 лица, плата до 28.277 денари

„Тежок тендер“: Град Скопје купува седум возила

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Македонските граѓани трошат милиони на проституција

Никола Осило

Распишан оглас за вработување на 24 лица во Дирекцијата за ТИРЗ

Никола Осило

Раст на извозот од 23 проценти, а на увозот за 19,9% во првите десет месеци

Редакција