еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Каргомакс“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на две специјални возила вреден 459.000 евра

ЈП Комунална хигиена Скопје по распишаниот тендер за набавка на две специјални комунални возила за собирање и транспортирање на комунален отпад со страничен утовар од садови за отпад од 2.200 и 3.200 литри склучи договор со друштвото за трговија и посредување „Каргомакс“ ДООЕЛ Миладиновци, Илинден.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 28.272.800 денари или околу 459.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Каргомакс“ го доби тендерот на ЈП Градски паркинг за набавка на пајак-возила и камион „тежок“ 345.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Познати бизнисмени и фирми и јавни претпријатија на новата листа на должници на УЈП

Редакција

Според Државниот завод за статистика, невработеноста падна на 17,5 отсто

Редакција

Поранешниот шеф на кабинетот на Мијалков, Јакимовски доби 30 дена притвор

Редакција