еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Каргомакс“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на три цистерни вреден 287.000 евра

ЈП Комунална хигиена Скопје по распишаниот тендер за набавка на три цистерни до 10 м3 склучи договор со друштвото за трговија и посредување „Каргомакс“ ДООЕЛ Миладиновци Илинден.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 17.700.000 денари или околу 287.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Катица го продаде СЈО и правдата за мебел?

Редакција

„Македонски телеком“ и „Оне.Вип“ во тесна трка на пазарот на мобилна телефонија

Никола Осило

И Словачка денеска го ратификува Протоколот за влез на земјава во НАТО

Редакција