еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Каргомакс“ го доби тендерот на ЈП Градски паркинг за набавка на пајак-возила и камион „тежок“ 345.000 евра

ЈП Градски Паркинг – Скопје по распишаниот тендер за набавка на товарни возила (2 специјални возила пајак и кипер камион) склучи договор со друштвото за трговија и посредување „Каргомакс ДООЕЛ“ од Миладиновци, Илинден.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 21.240.000 денари или околу 345.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Каргомакс“ го доби тендерот на Град Скопје за набавка на две комунални возила вредни 459.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Да не ги помилуваа 300 години ќе беа“: Твитер за пресудите за 27 април

Редакција

Уметниците со неверување ја примија веста за смртта на Стефановски: Македонската драма го загуби својот Шекспир

Редакција

Твитер „прегреја“: „На крај ќе се земат Сашо и Фатиме?#lovestory“

Никола Осило