еМагазин
Image default
Забава

Каролина и Македонска филхармонија втор пат заедно: Уште два концерти на 20 и 22 февруари

Бидејќи двата концерта на Каролина и Македонската филхармонија веднаш се распродадени и многу нејзини фанови се останати без влезници, од Авалон продукција информираат дека одлучиле да се одржат уште два завршни концерти на Каролина со оркестарот на Македонската филхармонија, на 20-ти и 22-ри февруари, на истото место.

„Овие концерти претставуваат пресек во кариерата на Каролина и веруваме дека ќе биде вистинско задоволство да се види и слушне како тоа ќе изгледа заедно во комбинација со оркестарот на Македонската филхармонија. Влезниците по цена од 1.000 денари се веќе во продажба онлајн на avalon.mk и преку продажната мрежа на Авалон низ Македонија“, се вели во соопштението на Авалон.

Фото: Авалон

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Јајцата на Лила Филиповска

Редакција

На концертот на Дуке Бојаџиев гореа 1.076 свеќи за спас на Охрид и крајбрежјето

Редакција

(Фото) Пастрамајлијадата заврши успешно, Северина презадоволна

Редакција