еМагазин
Image default
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Касами демек голем фраер

Драмата со двотретинското мнозинство, потребно за завршувањето на процесот за промена на македонскиот Устав, предвидено со Договорот од Преспа, со кој меѓудругото Македонија треба да се вика Северна Македонија продлжува.

Главна „фаца“ во третата финална фаза е Биљал Касами, чија партија Беса се распадна на два дела.

Во првата фаза беа „просветлените“ исклучени пратеници на ВМРО ДПМНЕ.

Касами, како и тие, не се дава до крај, и стана главен фраер со голем апетит.

Во стилот на децата кога ќе се скарат за играчка во градинка и се лутат и не сакаат да ја делат играчката, порачува дека ако не се исполнат барањата на неговото крило во Беса, неговите двајца пратеници немало да дадат подршка за уставните измени.

Колку е вистински политичар Касами, ќе му суди времето, а исто така времето ќе покаже која била всушност неговата улога и за кого всушност „играл“ во финалето за уставните измени.

Фото: Фејсбук/Касами

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓорги Спасов: Каде греши Беса на Касами

Сакаат ли Села и Касами да бидат обележани како главна пречка за влез на Македонија во НАТО?

Ѓорги Спасов: Касами и Села не ја гледаат големата слика

Ќе има ли двотретинско мнозинство: Уставните измени во рацете на Беса

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Скопје „искулира„: „Chill The Funk Out!“, конечно убава журка во парк

Редакција

Детален преглед: Кои жени претприемачи добија субвенции од државата?

Никола Осило

Твитер „експлодира“: Брат Орце, требаше на времето и Шутка да ја купиш

Редакција