еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Катарза или агонија: Мицкоски се „сликаше“ со младите, а тие му поднесуваат оставки

Младите се најголемата сила, а УМС најважниот чувар на нашите идеали. Да живее ВМРО ДПМНЕ, да живее Македонија!, напиша на својот Фејсбук профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски постирајќи фотографија со група млади од Унијата на млади сили на партијата.

Сепак, освен тоа што оставка си поднесе претседателот на УМС Лука Кржаловски, дел од медиумите пренесоа дека од позициите се повлекуваат и Томи Кепевски, претседател на Градскиот комитет на унија на млади сили и Јован Никушевски, претседател на Унија на млади сили во Карпош.

Фото:Фејсбук/Христијан Мицкоски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе остане ли некој во ВМРО-ДПМНЕ: И претседателот на УМС Кржалоски, поднесе оставка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Втора жртва: Тринаесетмесечно дете од Свети Николе почина од морбили

Никола Осило

Зад Пендаровски застанаа над 60 пратеници, ќе се собираат и потписи од граѓаните

Редакција

Каков имот пријавила Невенка Стаменковска Стојковски, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за заменик министер за информатичко општество и администрација

Редакција