еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Катерина Хаџи Ангелеска Начевска добитничка на признанието PRO PR Awards

Организацискиот одбор  на PRO PR конференцијата, во склоп на која делува и Комисијата PRO PR Awards,  денес ги објави имињата на добитниците на признанијата PRO PR Awards во категориите PRO PR Vision City, PRO PR Vision Manager и PRO PR Awards.

PRO PR Vision City е наменета за градот во земјата домаќин на PRO PR конференцијата, која благодарение на континуираната комуникација постигна позитивен публицитет на регионално и меѓународно ниво. Со оглед на тоа дека  земјата домаќин на 17-татаPRO PR конференција е Хрватска, признанието во оваа категорија припадна на градот Мал Лошињ.

Важноста на улогата на односите со јавноста одамна ја препознала и Гордана Ковачевич, претседателка на Управа Ericsson Nikola Tesla, која за успешната имплементација  на комуникациските процеси во работатат на овие хрваски компании е наградена со признанието PRO PR Vision Manager.

Во категоријата PRO PR Awards оваа година се наградени 24 добитници од Словенија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Србија, Црна Гора, Македонија, Италија, Велика Британија, Русија, Белгија и Германија.

За својата посветена работа во  бренд менаџментот  наградена е Катерина Хаџи-Ангелеска Начевска од Македонија, специјалист за безалкохолни напитоци во Пивара Скопје.

Кон крајот на месец ноември минатата година, објавено е и дека добитник на признанието  во категоријата  Vision Manager, е угледниот словеснки  медиумски работник Маријан Новак.

Свечената церемонија за доделување на наградите ќе се одржи на 12 април 2019 година, за време на 17-тата PRO PR конференција која ќе се одржи од 10 до 13 април во Хотел Катарина во Селце. Сите добитници за својата работа  ќе бидат наградени со уникатни статуетки, кои за оваа пригода ќе ги изработата студентите од Академијата за применети уметности во Риека.

Програмата за доделување на наградите PR PR Awards е заснованапо повод, одбележувањето на 10-тата годишнина од PRO PR конференцијата во 2012 година, а наменета е за поединци кои на одреден начин придонеле за развојот и позиционирањето на професија за односи со јавноста. Досега, оваа признание го добиле 147 добитници од целиот свет.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Промоција на книгата „Уште музика и муабети“ од Георгиевски, на 10 декември

Редакција

Промовиран Европскиот Ромски институт за уметност и култура во Македонија

Редакција

Американскиот Универзитет во Бугарија ги подготвува студентите за идните предизвици со дипломи акредитирани во САД и ЕУ

Редакција