еМагазин
Image default
Македонија

Катерина Ставриќ си поднесе оставка од директорското место во Клиниката за детски болести

Директорката на Клиниката за детски болести, Катерина Ставриќ поднелаоставка од функцијата, јави ТВ 24.

Министерот за здравство Венко Филипче за телевизијата ја потврди информацијата.

Според него, Ставриќ ја поднела оставката пред изборите, поради лични причини.

Фото: Фејсбук/Ставриќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Руските „пранкери“ за „Политика“: Освен Заев, не успеавме да лажеме друг функционер цела година

Редакција

Објавен составот на македонско – грчкиот комитет на експерти кои ќе работат на историски и образовни прашања

Редакција

Канческа Милевска и Талески на суд: Нови рочишта за „Тендери“ и „Транспортер“ на СЈО

Редакција