еМагазин
Image default
Македонија

Катица Јанева е на одмор, велат од СЈО, не откриваат дали е на Халкидики

Специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева е на редовен летен одмор, велат за Слободен печат од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), но не откриваат каде.

Викендов во медиумите осамна фотографија од Јанева на плажа, за која се тврдеше дека е направена во Ханиоти, на Халкидики, Грција.

Јанева изминативе недели е топ тема во јавноста и во медиумите, по бројните шпекулации за нејзина инвловираност во случајот „Рекет“ на Јавното обвинителство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Катица Јанева на плажа во Грција?

Катица Јанева ја форматираше државата

Катица Јанева не поднела писмена оставка, усната не важи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На возраст од 30 до 59 години, повеќето мажи: Детали за новозаразените со коронавирусот во Македонија

Редакција

ДПА ја напушти лидерската средба за одржувањето на изборите, одлуките биле однапред донесени

Редакција

Почина 80-годишен пациент, вкупната бројка на починати од корона вирусот 57

Редакција