еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Катица Јанева оди во домашен притвор

По жалбата на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, Апелациониот суд одлучи таа да оди во домашен притвор.

Адвокатите на Јанева претходно бараа домашен притвор со понудена гаранција од имот, но Кривичниот суд го отфрли барањето и таа остана во притвор.

Таа е обвинета за случајот „Рекет“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Камчев поднесе кривична пријава против Јанева, нејзиниот син и обвинителката Стефанова

(Фото) Катица Јанева бара апанажа: Што пишува во барањето?

Одбиени барањата на Јанева и Боки 13 за укинување на притворот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Мицевски по исказот за „Рекет“: Парите ги префрлив на сметката на Меѓународниот сојуз, а не на пензионерката

Редакција

ЕЛЕМ ќе му плати 36.450 евра на „Про-цит“ за сервисирање на возила

Никола Осило

Твитер „полуде“ по снимката со кокаинот: „Илија Громовник е мојот Стево Пендаровски“

Никола Осило