еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Сара Џесика Паркер за „Медена земја“: Никогаш нема да ја заборавам Атиџе

Познатата актерка Сара Џесика Паркер на својот Инстаграм профил со пофални зборови за македонскиот документарец „Медена земја“.

„Медена земја“ е неверојатна, визуелено зачудувачка, епска, а сепак интимна приказна за пчеларката Атиџе Муратова. Жена која нема никогаш да ја заборавам!“, пишува Паркер.

Холивудската актерка филмот го погледнала во Quad Cinema во Њујорк и вели дека тој е еден од најдобрите номинирани за „Оскар“.

фото: ФејсбукМедена земј/а

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најнови податоци од ДИК: Пендаровски 322.605, Силјановска-Давкова 318.247, Река 79.725 гласа

Никола Осило

(Видео) Шоуто на мечињата од Шар Планина ги топи срцата

Никола Осило

„Ферари“ најмоќен бренд во светот, „Амазон“ највреден

Редакција