еМагазин
Бизнис ТОП СТОРИИ

КХВ даде зелено светло за купувањето на Охридска банка од страна на Шпаркасе банка

На ден 28.10.2019 година, до Охридска банка АД Скопје е доставено решение од Комисијата за хартии на вредност (КХВ) со кое се утврдува за успешна понудата за преземање на акции издадени од Охридска банка АД Скопје дадена од страна на Штајермеркише Банк унд Шпаркасен АГ Грац, Австрија (Шпаркасе банка), соопшти компанијата преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Охридска банка за девет месеци со добивка од 385,6 милиони денари

Шпаркасе со купувањето на Охридска банка ќе ги загрози Стопанска, НЛБ и Комерцијална банка

Дали Комерцијална банка „се плаши“ од продажбата на Охридска банка?

Почнува продажбата на Охридска банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавил Петар Атанасов, заменик-министерот за образование, кој си поднесе оставка

Редакција

(Видео) Ердоган пристигна во Србија: Српската традиција и протестот на таксистите главен декор за пречек

Никола Осило

(Фото) Грчката полиција повлекува нотеси и агенди со знакот на грчката полиција и мапа на кои пишува Македонија и Северен Кипар 

Редакција