еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„КИ-ЕМ“ го доби мултимилионскиот тендер на „Македонијапат“ за набавка на битумен

ЈП „Македонијапат“ – Скопјепо распишаниот тендер за набавка на стоки – битумен 50/70 склучи договор со друштвото за промет на големо и мало, застапување, посредување и реекспорт „КИ-ЕМ“ ДООЕЛ експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 335.786.700 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЕБОР за годинава ни предвидува раст на економијата од 3%

Редакција

(Фото) Претседателот Ѓорѓе Иванов си направи „муабет“ со Доналд Трамп и со Владимир Путин

Никола Осило

(Фото) Планинарење од Македонија до Албанија: Шаренилото од пејзажи, храна и традиција ви го обојува животот

Силвана Жежова