еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„КИ-ЕМ“ го доби мултимилионскиот тендер на „Македонијапат“ за набавка на битумен

ЈП „Македонијапат“ – Скопјепо распишаниот тендер за набавка на стоки – битумен 50/70 склучи договор со друштвото за промет на големо и мало, застапување, посредување и реекспорт „КИ-ЕМ“ ДООЕЛ експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 335.786.700 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Колку луѓе биле прислушувани лани по барање на Јавното обвинителство

Никола Осило

Во блок-трансакции продадени акции од НЛБ Банка за 740.000 евра

Никола Осило

Банкноти со Република Серверна Македонија од следната година

Редакција