еМагазин
Image default
Локално

Кичевчанец почина од струен удар

На 08.07.2019 година во 12.15 часот во Полициската станица Кичево, од Здравствен дом Кичево било пријавено дека бил донесен починат Р.Т.(51) од с.Мамудовци, кичевско. Лекар констатирал смрт како последица од струен удар, информира МВР.

Според пријавеното, Р.Т. настрадал при изведување на градежни работи. Увид извршила екипа од Полициската станица Кичево, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведен кавадарчанец кој извршил 127 кривични дела и едно убиство во обид

Редакција

Прилепчанец со „Кавасаки“ удрил во седумгодишно дете на велосипед

Никола Осило

Скопјанец го „извадил од памет“ цело маало: Кршел и се обидел да си ја запали куќата

Никола Осило