еМагазин
Image default
Локално

Кичевчанец со автомобил се забил во бетонски столб

На 21.04.2019 година во 13.45 часот на ул.„Ужичка“ во Кичево, Р.Ц.(56) од Кичево, управувајќи патничко возило „Лада нива“ со кичевски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во бетонски столб, информира МВР.

Р.Ц.се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Општата болница во Кичево, а потоа во Ургентниот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кичево.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филм во Тетово: Момче со возило намерно удрило во тројца, а девојката им се „пуштила“ на полицајците

Никола Осило

Гостиварец ранет во стомак, осомничениот приведен

Редакција

На Табановце се чека до 40 минути, на другите гранични премини нема задржувања

Редакција