еМагазин
Image default
Локално

Кичевчанец со закана со нож ограбил обложувалница

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против П.С.(30) од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“, информира МВР.

На 08.04.2019 околу 08.00 часот во спортска обложувалница на улица „11-ти Септември“ во Кичево пријавениот со закана со нож одзел пари.

На 08.04.2019 година во 11.10 часот во Полициската станица Кочани, од Општата болница Кочани било пријавено дека околу 09.00 часот кај нив со повреди бил донесен Д.Ц.(59) од Кочани. Според пријавеното, тој се здобил со повреди при изведување на градежни работи на зграда во Кочани. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на Полициската станица Кочани и трудов инспектор и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Оштетени 50 споменици на гробиштата „Камник“

Редакција

(Фото) Возило во движење се запали кај „Рамстор мол“

Редакција

Отворена истрага за скопјанецот кој направил „мини-плантажа“ со марихуана во домот во Козле

Редакција